52 kg - czy to odpowiednia masa ciała w moim wieku?

Witam. Mam 12 lat , ok. 165cm wzrostu i ważę 52kg. Czy ważę odpowiednio ,bo zdaje mi się że jestem gruba. Rodzice martwią się o mnie bo potrafię cały dzień nie jeść a za to następnego dnia jem i jem. O czym to świadczy czy ze mną jest coś nie tak? Proszę o odpowiedzi na moje pytania.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych jesteś dość wysoka jak na swój wiek. Masa ciała jest w zakresie normy. Występuje lekka dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. W wieku dojrzewania bardzo ważne jest spożywanie regularnych i urozmaiconych posiłków. Głodzenie się może doprowadzić do zaburzeń rozwoju oraz wyniszczenia organizmu. Powinnaś, po rozmowie z rodzicami, udać się do lekarza w celu wykluczenia zaburzeń odżywiania.