Alergia i nieżyt nosa u 7-latki

Mam corke 7letnia I od urodzenia zmagamy sie z alergia na wszystko co pyli na plesnie jest leczona caly czas Tera jej Stan sie pogorszyl Bo ma okropny niezyd noska I pojawil sie problem z niedosluchem uszka prawego serve mi peka jak widze jak ona sie z tym meczy I mam takie pytanie czy w takim przypadku pomogloby mojemu dziecku odczulanie alergiczne I jakie ?

Piotr Pilarski

Najpierw konieczna jest diagnostyka na co tak naprawdę córka jest uczulona najbardziej. Następnie można podjąć się odczulania. Sugeruję wizytę u alergologa dziecięcego.

Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

W tej sprawie powinna się Pani udać do alergologa, który po badaniu i zebraniu historii choroby zadecyduje o wskazaniach do odczulania, sądzę, że w opisanym przypadku byłoby to wskazane, na alergeny, które w testach okazały się nasilniej uczulające.
Pozdrawiam