Alergia na kurczaka i wieprzowinę u 7-latki a brak poprawy po diecie eliminacyjnej

Córka lat 7 z uwagi na ból brzucha i powiększone węzły w jamie brzusznej dostała skierowanie na testy skórne na alergie pokarmową wyszła silna na mięso kurczak i wieprzowina. 1o dni dieta eliminacyjna i test prowokacyjny wieprzowiną 2 dni nic sie nie dzieje, czy to wiarygodne? dawać dziecku mięso czy nie? a podczas diety elim. pojawiły się zajady i język geograficzny strupek w dziurce w nosie. Często ma katar i zapchaną ale tylko dziurkę prawą, robi się strupek albo kozy robiące ranki do krwi

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym wykonać córce morfologię, crp, poziom żelaza, a w kwestii włączenia kurczaka i wieprzowiny do diety skonsultować się z alergologiem.
Pozdrawiam