Alergia na gluten a odpowiednie działania

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące nietolerancji pokarmowej. Mam alergię między innymi na pszennice, gluten, kukurydze, mleko, jajka itd i chcialabym wiedzieć czy to na całe życie?? O nietolerancji dowiedziałem się w grudniu ubiegłego roku, przez 6 miesiecy stosowalam sie do diety, wykluczylam również cukier, w maju tego roku zaczęłam jeść wszystko. I caly czas martwię sie o to że jeśli mój organizm nie tolerował tak wiele czy teraz juz radzi sobie ze strawieniem tego? Dziękuję za odpowiedź

Sugerowałabym Pani konsultacje z dobrym alergologiem lub dietetykiem alergologicznym. Opisana przez Panią nietolerancja (badana za pomocą badań typu FoodDetective, ImmuPro, MRT) z punktu widzenia medycyny i środowiska naukowego nie istnieje. Być może cierpi Pani na alergie typu III (IgG zależne) - ale ich diagnostyka na dzień dzisiejszy nie jest możliwa (można stwiedzić, że istnieje - ale nie można wiarygodnie wykazać na co). Zapewne zatem stosowana przez Panią dieta nie była i nie jest niezbędna. Jeżeli natomiast istnieją jakieś objawy z powodu których została Pani namówiona na wykonanie badań najlepiej przedstawić je sprawdzonemu profesjonaliście - gdyż być może jest to coś, co naprawdę można wyleczyć.