Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia u 7-miesięcznego niemowlaka

Witam. Proszę o interpretację wyników córki 7-miesięcznej. Wyniki z 7.12.2009 r.: HGB 10,9, HGB 10,5, MCV 81,6, MCV 81,8, MCH 26,0, MCH 24,9, MPV 6,3, MPV 6,3, MCHC 31,8, MCHC 30,4, LEU 8,4, LEU 11,1. Dodam. że córka bierze lek 3 ml i kropelki od trzech miesięcy. Czyżby lek nie działał? Dodam, że córka jest zdrowa, dostaje już obiadki i od niedawna żółtko, deserki i karmię ją jeszcze piersią. Czy te wyniki powinny bardzo mnie niepokoić?
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam!

Wyniki nie budzą niepokoju. Jedyne niewielkie odchylenia dotyczą MCHC oraz MPV. Pozostałe wyniki są prawidłowe w odniesieniu do wieku. Pani córeczka nie ma niedokrwistości.

Jeśli nie oznaczono stężenia płytek krwi ani nie wykonano rozmazu krwi (najlepiej mikroskopowego), warto to zrobić podczas kolejnej kontroli morfologii.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy