Antybiotykoterapia przy zapaleniu węzłów chłonnych

Dokładnie 2 tygodnie temu miałam ból po lewej stronie szyi jakby gardło byłam u lekarza stwierdził zapalenie węzłów chłonnych zapisał antybiotyk po jednym dniu ból już ustąpił. Dzisiaj rano znowu pojawił się ból przy przełykaniu śliny z lewej strony trochę jakby tez ucho mnie bolało, gdy zrobiłam płukanie wody z solą ustąpiło ale po chwili znowu. Czy to coś groźnego? Proszę o pomoc. Boję się.

Witam,
Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu/iternisty (diagnostykę powinno się zacząć od badania fizykalnego - obejrzenie gardła, wywiad chorobowy etc. ).