Antyoksydanty a pienienie się moczu

Piję kilka naście litrów wody dziennie biorę potężne dawki antyoksydantów (aby oczyścić się całkowicie) nie wiem dlaczego ale mój mocz strasznie się pieni!czy to oznaka czegoś złego?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pienienie się moczu świadczy o zawartości w nim białka, co jest objawem patologicznym (objaw chorób nerek). Proszę zatem nie zwlekać, tylko wykonać analizę moczu! Skierowanie wyda Panu lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Witaj, Nie wolno pić kilkanaście litrów wody dziennie bo można się przewodnić - to stan zagrażający życiu i obciążą nerki. Zalecane dzienne spożycie wody to 2-3 litry, a w czasie upałów zaleca się picie wody mineralnej, w celu uzupełnienia mikro i makreolelentów w organizmie. Nie piszesz jakie antyoksydanty przyjmujesz? Antyoksadantami są witaminy: A,C,E, a także selen. Naturalne antyoksydanty wstępują w dużych ilościach w zielonej herbacie, kakao, a także w brokułach, czarnej porzeczce, czerwonej papryce i owocach cytrusowych, winogronach ciemnych i owocach goi. Może zamiast syntetycznch antyoksydantów warto jeść naturalne składniki? mgr Aneta Kościołek