Dieta u 40-letniej osoby chorej na białaczkę limfatyczną

Dzień dobry,choruje siedem lat na białaczkę limfatyczną,żadnych tabletek nie biorę,dobrze się czuję,mimo to wyniki mam lepsze i gorsze WBC 66.59.ostatnio.Co trzy miesiące jeżdżę na konsultację do profesora i pociesza mnie zawsze że nie jest źle.Co jeść żeby były lepsze wyniki,mam 65 lat ,proszę o informację,pytam się odnośnie mojej mamy?Za wszystkie informacje,bardzo dziękuje.

Dzień dobry

Dobrze, że regularnie odbywają się konsultacje z profesorem. Jeżeli chodzi o porady żywieniowe to najrozsądniej będzie udać się do poradni dietetycznej. Przedstawić historię choroby i na tej podstawie lekarz ustali zalecenia co do odżywiania. Jedynej rady jakiej mogę udzielić to spożywanie większej ilości antyoksydantów, czyli związków chemicznych wykazujących zdolność neutralizowania wolnych rodników. Antyoksydanty są doskonałą bronią układu immunologicznego w walce z zagrożeniami. Antyoksydanty w żywności występują pod postacią witaminy A, C i E, B B. Zawarte są również w składnikach mineralnych takich jak – żelazo, selen, cynk, mangan, miedź, magnez, znajdują się też w substancjach roślinnych : beta – karoten i flawonoidy.
Jednym z moich ulubionych przykładów jest aronia, która zawiera mnóstwo antyoksydantów. Warto też wprowadzić do jadłospisu czarnych porzeczek, truskawek, jeżyn, borówek, malin, agrestu, granatów, winogron, pomarańczy, śliwek, ananasów, cytryn, grejpfrutów.

Życzę dużo zdrowia, odporności i siły!

Ania Kuczkin