Stosowanie suplementu Prostatan

Dzień dobry mam pytanie.Mam 42 lata i choć nie mam problemów z prostatą to czy zapobiegawcze mogę sobie zacząć stosować suplement diety Prostatan.Bo nie wiem czy się go stosuje już przy pierwszych objawach czy można nawet jeśli się ich nie ma.Dziękuję.

Witam serdecznie,

jeżeli nie ma Pan problemów z prostatą to nie ma potrzeby stosowania takiego suplementu. Korzystniejsze będzie wprowadzenie do codziennego jadłospisu produktów, które będą świetną profilaktyką zapobiegania chorobom nowotworowym.
Pomidory – działanie moczopędne przez potas, który zawierają dzięki temu obniżają ciśnienie krwi. Oprócz wit. C zawierają wit. A -180g (duży owoc) to ok.22 % dobowego zapotrzebowania na tą witaminę. Pomidory zawierają także likopen jeden z najsilniejszych antyoksydantów, czyli związków, które neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne w naszym organizmie za wiele patologii. Likopen może skutecznie przeciwdziałać rozwojowi raka prostaty przez bezpośrednie zakłócanie sygnałów androgenów -hormonów często zaangażowanych w przerost tkanki tego gruczołu. Szczególnie bogate w tę substancję są potrawy z gotowanych lub suszonych pomidorów, likopen lepiej się wchłania z przetworów pomidorowych (sosu, koncentratu, ketchupu własnej roboty) niż ze świeżych warzyw.
Wolne rodniki -uszkadzają błony komórkowe, reagują z białkami łatwo wbudowują się w tkankę. Uszkodzone tkanki przyspieszają starzenie się organizmu, rozwój chorób układu krążenia, nowotworów, zaćmy i stanów zapalnych.
Witaminy: A, C, E, β-karoten i flawonoidy – to potężne antyoksydanty tzw. przeciwutleniacze, które chronią nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych i ich pochodne.

Pozdrawiam
Agnieszka Pierwoła