Asymetryczna twarz u 16-miesięcznej córki

moja córka 16 listopada skończy 16 miesięcy i po ostatniej wizycie w poradni rehabilitacyjnej p. doktor stwierdziła że jej twarz jest nadal asymetryczna. jedna połowa jest lekko niżej od drugiej - jest to pozostałością po asymetrii ułożenionej z kręczowym ułożeniem głowy z którego córka dopiero wyszła. błagam o poradę gdzie sie mam udać. dostaliśmy skierowanie na serię masaży które zaczniemy w połowie listopada jednak nie wiem czy to jak narazie wszystko? proszę o porady

w Krakowie i Berlinie jest instytut czaszki tam można ew. zrobić i kupić kask do leczenia deformacji czaszki.Jeśli asymetyria jest mała to samo powinno się wyrównać tylko trzeba układać do spania na twardym materacu na odpowiedniej stronie(jeśli dziecko śpi spokojnie lub na krążku z otworem w środku pod głowę