Ataki lękowe z powodu ciszy

Dzień dobry, od dawna co jakiś czas czuję coś bardzo dziwnego. Zaczęło się wiele lat temu od pewnego snu. Otóż, gdy byłam mała miałam powtarzające się sny, w których musiałam uciekać przed wielką kulą. To dziwnie brzmi, ale w tym śnie była taka niepokojąca cisza. Od tego czasu co jakiś czas mam takie nagłe napady, w kórych boję się ciszy. Drażni mnie wówczas dźwięk zegarka czy włączonego komputera, po prostu boję się. Czym może być to powodowane? Dodatkowo mam inny problem związany z drapaniem.

Witam Panią. Z uwagą przeczytałem to co napisała Pani w swoim poście. Myślę o tym czy kiedy w dzieciństwie powtarzały się Pani sny z ucieczką przed wielką kulą czy dostała Pani pomoc i wsparcie od osób dorosłych, znaczących. Powinni oni wtedy być dla Pani ważnym zasobem i udzielić wsparcia, które przywróciło by Pani poczucie bezpieczeństwa. Jeśli tego zabrakło to ten bodziec-cisza z Pani snu mógł się z czasem utrwalać i dzisiaj nadal wpływa na Pani samopoczucie a nawet zachowanie. Dzisiaj jest Pani osobą dorosłą i potrzebuje Pani znaleźć zarówno zasoby zewnętrzne jak i w sobie zasoby wewnętrzne by móc dostarczyć sobie poczucia bezpieczeństwa a tym samym osłabić dokuczliwe objawy. Pomocny w tym procesie może być kontakt ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza