Ataki płaczu, bóle pod żebrami, w klatce piersiowej

Witam! Od pewnego czasu pojawiają się u mnie: ataki płaczu, bóle pod żebrami, w klatce piersiowej, bardzo szybkie bicie serca przy braku wysiłku fizycznego, problemy z zasypianiem oraz kilkukrotne budzenie się w nocy, częste złoszczenie się, czasem brak apetytu i słaba koncentracja. Objawy te z reguły nie występują równocześnie, czasem też nie występują w ogóle. Myślę, że to przez stres. Jak sobie radzić z tymi objawami? Czy może to być nerwica?

Witam, opisywane objawy mogą świadczyć o zaburzeniach nerwicowych, jednak ostateczną diagnozę może postawić lekarz psychiatra jedynie po zebraniu szczegółowego wywiadu w bezpośrednim kontakcie. Przy rozpoznaniu zaburzeń nerwicowych proponowanym leczeniem jest psychoterapia czasem wspomagana farmakoterapią. W moim poczuciu to właśnie psychoterapia jest "sposobem" poradzenia sobie z opisanymi objawami. Pozdrawiam Danuta Michalczyk