Brak sił, osłabienie, senność i duszenie w klatce piersiowej
Od 2 miesięcy dokuczają mi następujące objawy: brak sił, zmęczenie, otępienie, odrealnienie coś co możnaby nazwać *mgiełką umysłową* (mam wrażenie jakby IQ spadło mi w ciągu tych 2 miesięcy co najmniej o połowę), senność, płytki oddech, duszenie w okolicach gardła i klatki piersiowej, walące serce, szybka irytacja i denerwowanie się, czasowe depresyjne napady, niechęc do wszystkiego. Mialam robione Echo serca, holter 24 H, rtg płuc, krew. Wszystkie badania wyszły dobrze. Co to może byc?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Problemy w leczeniu zawału
Na wystąpienie zawału serca najbardziej narażeni są mężczyźni po 45 roku życia oraz kobiety, które ukończyły 55 lat. Prof. Janina Stępińska odpowiada na pytanie, dlaczego pomimo dostępności metod leczenia, wciąż 1/4 pacjentów, która doświadczyła zawału, nie jest leczona
Witam, jeśli jest tak, że od strony somatycznej nie stwierdzono toczącego się procesu chorobowego, powyższe objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii, zwłaszcza, że pisze Pani o nastrojach depresyjnych. Pozdrawiam Danuta Michalczyk