Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i alergie a kuracja Izotekiem

Mam tradzik, jakiś czas temu przepisano mi Izotek. Chce go brać. Czytałam ostatnio opis przypadku powikłań po leczeniu Izotrenyoniną (opisany w Polsce) w postaci uwaga: pęcherzycy bujającej. Apropos pęcherzycy czytam, że osoby z chor. autoimm. nie powinny przyjmować leków mogących wywołać pęcherzyce, tylko tego unikać. Ja mam autoimm. zapalenie tarczycy oraz różne alergie. Czy mogę sobie pozwolić na kurację? Chce.

Aleksander Ropielewski

Może Pani, jednak należy mieć świadomość zwiększonego ryzyka powikłań. Ostatecznie sama powinna Pani zadecydować czy zdecydować się na ryzyko leczenia (prawdopodobieństwo poważnych powikłań nie jest znaczące, aczkolwiek jest).