Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i podjadanie w nocy

W ciągu ostatnich 6-7 miesięcy utyłam 9 kg. Choruję na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, ale poziom tsh jest w normie. Codziennie uprawiam sport. Czy może to być wynik stresu - straciłam pracę, nie układa mi się z partnerem, mam kłopoty ze zdrowiem - czeka mnie poważna operacja. Czasem w nocy wstaję i jakby półświadomie podjadam - rano jestem zdziwiona jak znajduje rozbabraną czekoladę np.

Na pewno tez warto powiedzieć to endokrynologowi.

Witam,
na pewno problemy z tarczycą mają bardzo duży wpływ, jednak stres może potęgować te problemy. Może warto byłoby pomyśleć o konsultacji u psychologa, który pomoże poradzić sobie z problemami, stresem, czekającą Panią operacją. Pozdrawiam.