AZS czy alergia na Nutramigen: na co wskazują opisane objawy?

Witam, mam pytanie odnośnie alergii u mojego dziecka. Maja była karmiona przez pół roku piersią, ale od skończenia 1 miesiąca zaczęła mieć na plecach plamy przypominające liszaj. Z czasem te plamy się powiększały i nabierały czerwonej barwy. Od 2 tyg. przestałam ją karmić i zaczęłam podawać Bebilon, ale plamy jeszcze się pogorszyły. Sama nie wiem już co to jest. Lekarz mówi, że to AZS i przepisuje mi maści sterydowe. Po maści przeszło, ale znowu zaczęło wychodzić. Dodam, że 2 tyg. jak ją karmiłam sztucznym mlekiem, to ostatnie kilka dni nie chciała go pić, więc lekarz przepisał Nutramigen, który teraz pije. Podałam na profilu zdjęcie plecków dziecka. Proszę o fachową poradę, co to może być i czy Nutramigen może jej pomóc. Co ją może uczulać? Zastanawiam się nad marchewką, kurczakiem i jabłkiem, ponieważ jadłam to w dużych ilościach, gdy ją karmiłam, ale gdy przestałam ją karmić i pokarm bezpośrednio wpływał do niej, to się pogarszało.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej, kiedy nie ma możliwości bezpośredniej oceny zmian na skórze dziecka, zebrania dokładnego wywiadu i zbadania dziecka, nie ma też możliwości postawienia konkretnej diagnozy. Powinna zatem skonsultować się Pani ze specjalistą pediatrą, który po wykonaniu powyższych czynności zleci właściwe leczenie. Oczywiście wśród potencjalnych przyczyn problemu może znajdować się zarówno AZS jak i alergia kontaktowa/pokarmowa czy inne problemy. Jednakże w ramach tymczasowego postępowania proponujemy unikanie czynników potencjalnie uczulających oraz stosowanie emolientów.