Badania genetyczne w kierunku nowotworów

Witam. Mam pewien dylemat. Zastanawiam sie nad tym czy zrobić badania genetyczne Na nowotwor. Ze strony mojej mamy zmarla jej mama na nowotwór i jej brat. Wiem że mogę być obciążona tym genetycznie i chciałabym wiedzieć jakie jest tego ryzyko. I się zastanawiam jakie sa koszta tego badania. Mam 20 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od tego jaki to był nowotwór. proponuję udać się do lekarza rodzinnego, przedstawi odpowiednie dalsze postępowanie.