Badania genetyczne z powodu otyłości

Witam. Dostałam skierowanie do kliniki genetycznej ze swoją 2,5 letnią córką z powodu otyłości. Chciałam się zapytać co to za badania, na czym polegają i w jaki sposób są wykonywane.

Witam,

najprawdopodobniej zostanie pobrany materiał genetyczny (prawdopodobnie wymaz z policzka), badania ocenią czy Pani córka ma genetycznie zakodowaną otyłość. Badanie będzie bezbolesne.