Badania histopatologiczne a rak esicy

Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację wyników badania histopatologicznego z rozpoznaniem klinicznym - rak esicy: Adenocarcinoma tubulare invasivum coli (G2), pT3, pN1b, Dukes C, Astler-Coller C2. Metastases carcinomatosae in lymphonodis No II/IX. Z góry pięknie dziękuję. A.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Choroba jest zaawansowana. Obecne są przerzuty w okolicznych węzłach chłonnych oraz przekroczenie przez naciek nowotworowy blaszki właściwej błony mięśniowej jelita.
Rokowanie nie jest dobre.