Badania potwierdzające lepszą tolerancję leku Famciclovir od Acyclovir

Leki stosow w terapii HSV2 Heviran vs Favic: w badaniu ponizej terapia polpasca 5x800mg Acyclovir vs 3x250mg Famciclovir byla tak samo skuteczna, zas pancjenci przyjmujacy Famcicl. mieli mniej efektow ubocznych: http://www.ejmii.com/article_pdf.php?code=PDT4b14c1c8c78ff Czy istnieje wiecej badan, ktore potw. lepsza tolerancje Famciclovir vs Acyclovir? Pyt dot osoby: 68lat, terpia supresyjna na HSV2 do knca zycia, zle toler. Acyclovir Dziekuje za odp i czas posw. na zmierzenie sie z pyt! :-)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku złej tolerancji obecnie stosowanego leku warto spróbować zmodyfikować leczenie. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.