Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania profilaktyczne a nowotwory

Witam, mam 30 lat i jestem kobietą. Moja matka zmarła na raka trzustki w wieku 40 lat. Ojciec (63lata)obecnie ma nowotwór złośliwy jelita grubego- zachorował gdy miał 61 lat -ma przeżuty do wątroby. Siostra mojej mamy miała guzki na śliniankach ale szybkie leczenie sprawiło iż teraz jest zupełnie zdrowa. Wiem, że mój dziadek od strony mamy także chorował na płuca ale nie wiem czy to był nowotwór. Mam pytanie jakie badania i kiedy powinnam zrobić, jaką profilaktykę powinnam zastosować? Z góry dziękuje Sonia
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Profilaktyka oparta na badaniach przesiewowych w odniesieniu do wymienionych nowotworów realnie dostępna jest dla raka jelita grubego. Powinna Pani wykonać kolonoskopię. Zależnie od stwierdzonych zmiana lekarz zaleci dalszą częstotliwość.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy