Badania w kierunku SM
Witam, mam pytanie w związku z chorobą SM. Czy jest możliwość taka iż jeśli rezonans magnetyczny głowy z kontrastem nic nie wykazał to czy płyn mózgowo - rdzeniowy pobrany przez punkcję może wykazać obecność choroby? Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Zmiany w MRI występują u ponad 90% pacjentów ze zdiagnozowanym SM. W pozostałych 10% w przypadku podejrzenia schorzenia w niektórych przypadkach wykonuje się dokładniejszą diagnostykę, np. pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą neurologiem.