Badanie na toksoplazmozę - wyniki

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyników badań na toxo. IgG <0,130 U/ml, IgM 0,175 C0I. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki oznaczenia przeciwciał wskazują, że nie posiada Pani przeciwciał odpornościowych przeciwko Toxoplasma gondii w żadnej z dwóch klas, czyli nie uległa Pani dotychczas zarażeniu tym pierwotniakiem.

Konieczne jest oznaczanie poziomów przeciwciał w każdym trymestrze ciąży oraz unikanie sytuacji, w których mogłoby dojść do zarażenia T. gondii, gdyż świeża infekcja w ciąży jest niebezpieczna dla płodu. Nie należy spożywać surowego (i niedogotowanego) mięsa, trzeba dokładnie myć ręce oraz naczynia kuchenne po kontakcie z surowym mięsem, obierać bądź myć gorącą wodą świeże warzywa i owoce przed ich spożyciem, prace podczas których ręce mają kontakt z ziemią, wykonywać w gumowych rękawiczkach, unikać kontaktu z odchodami kotów (nie czyścić kuwet).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.