Badanie obecności zakrzepów w przypadku stosowania tabletek antykoncepcjynych

Chciałabym zbadać się na obecność zakrzepów. Zwykłe badanie krwi wystarczy? Jeśli tak to jakie? Jeśli nie to jakie badanie powinnam wykonać? Słyszałam o USG dopplera ale w ofercie jest USG tętnic albo żył, nie wiem które powinnam wybrać. Biorę tabletki antykoncepcyjne(dwuskładnikowe) i obawiam się zakrzepów w głowie ponieważ mam migreny (które nie nasiliły się w trakcie brania tabletek ale wolę się zbadać).

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić konieczność odpowiednich badań np. badania koagulogiczne, usg- układu żylnego kończyn dolnych,.