Badanie poziomu glukozy u 5-letniego dziecka

Dzień dobry, proszę o interpretacjęj 5-letniej córki: glukoza 91mg/dl norma od 70-105; insulina 3,6ulU/ml norma 2,0-25,0. Dodam,że wyniki te były robione na czczo a dzień wcześniej córka po powrocie z przedszkola zjadła głkę loda, była na basenie(pół godziny szkółka) na kolacje zjadła 1 kanapkę żytniego chleba z żółtym serem i 2 surowe marchewki. Niepokoi mnie przyrost wagi jeszcze 2 miesiące temu ważyła 21,5 dziś już 22,8. Dodam, że je bardzo zdrowo i codziennie uprawia sport.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wyniki są prawidłowe. Przyrost masy ciała nie budzi zastrzeżeń.

Pozdrawiam.