Badanie USG żył i zmiany na skórze

Badanie USG żył nie wykazalo zakrzepów, chociaż wcześniej były. Lekarz zalecil odstawić acenocumarol i wskaźnik z 3,90 w ciągu 3 tygodni spadł do 0,84. Co z tym robić? Kiedy można przestać przyjmować acenocumarol? Co można przyjmować jeśli jest uczulenie na leki vessel duo i zastrzyki cleaxane? Czy odstawienie leku acenocumarol może spowodować uczucie gorąca i bólu w stopach i skóry na nodze aż do kolana? Czy zakrzepica żylna mogła spowodować zmiany na skórze,która jest chropowata,sucha i ma bardzo zmieniony kolor, mocno swędzi oraz tworzą się rany?

- proszę wykonywać zalecenia lekarza prowadzącego
Kiedy można przestać przyjmować acenocumarol?
- skoro lekarz kazał odstawić lek to już chyba Pani go odstawiła
Co można przyjmować jeśli jest uczulenie na leki vessel duo i zastrzyki cleaxane?
- jest wiele innych leków mogących zastąpić te na które jest Pani uczulona, o stosowaniu leków najlepiej, żeby zadecydował chirurg naczyniowy
Czy odstawienie leku acenocumarol może spowodować uczucie gorąca i bólu w stopach i skóry na nodze aż do kolana?
- raczej nie, ale jeśli nie będzie Pani stosowała dalszej profilaktyki przeciwzakrzepowej zakrzepica może nawrócić
Czy zakrzepica żylna mogła spowodować zmiany na skórze,która jest chropowata,sucha i ma bardzo zmieniony kolor, mocno swędzi oraz tworzą się rany?
- niestety tak, są to objawy tzw. zespołu pozakrzepowego