Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bardzo dużo przytyłam po dwóch ciążach. Jak mam się teraz pozbyć nadwagi?

Dzień dobry, piszę do państwa, bo od dłuższego czasu nie potrafię sobie poradzić. Mam 28 lat,165 cm wzrostu i ważę 93kg. A w styczniu jeszcze ważyłam 103 kg, tyle że zaczęłam zażywać słynnej Z*** i 13 kg mi ubyło, ale nie mam jej już od kwietnia i waga znowu skoczyła na 93 kg. Może zacznę od początku. 5 lat temu ważyłam 65 kg, potem zaszłam w ciążę i 3 lata temu urodziłam swoją pierwszą córkę i w czasie ciąży przybyło mi 30 kg. Po 1,5 roku urodziłam drugą córkę i przybyło mi kolejne 16kg. Ważyłam ponad 100 kg i miałam taki kompleks, że szok! Teraz znowu się zaczyna, zaczynam chyba popadać w jakąś paranoję, bo już prawie nic normalnego nie jem, rzucam się na czekoladę a potem płaczę, żałując tego, co zrobiłam. Praktycznie cały dzień jestem w ruchu, bo z dwójką małych dzieci raczej trudno o chwilę odpoczynku. Nie mogę nawet sprecyzować swojego jadłospisu, bo zjem tylko coś na śniadanie, a potem to już skubnę od dzieci i koniec. Stosowałam już diety zaczerpnięte z internetu, ale kiedy nie działają zniechęcam się. Na nic nie choruję i czuję się bardzo dobrze, tylko z moją psychiką jest coś nie tak. Bardzo proszę o pomoc! Boję się, że już zawsze taka będę. A ja chcę się podobać, po prostu chcę być inna. Czy jest dla mnie jakaś rada, jakiś sposób, żebym się zmieniła i wyszczuplała?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam,

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednią dietę i pomoże zmotywować się do działania. Samemu trudno jest czasem sprecyzować, co robimy źle i jak temu zapobiec, dlatego dietetyk pomoże Pani rozwiązać ten problem. Na początek jednak warto zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdzie Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy