Waga odpowiednia dla czternastolatki

Witam, jestem kobietą, mam 14 lat i ważę po wstaniu z łóżka 57, 2 kg. Mój tryb życia jest różny, w zimie jeżdżę na nartach, w lato na rowerze. Stosowałam głodówki i schudłam przy tym 3 kg. W mojej rodzinie raczej nie występuje otyłość lub nadwaga, jedynie to babcie i ciocie w podeszłym wieku, ale to one jedzą w kółko z nudów. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe ani nic z tych rzeczy. Ostatnio jadam na śniadania jakąś małą miskę płatków, na obiad jakieś danie w małej porcji, a kolacji nie jadam.

Witam,

Trudno jest mi udzielić rady, ponieważ nie napisałaś, jakiego jesteś wzrostu i nie potrafię określić czy masz nadwagę czy też nie.

Aby dowiedzieć się o zdrowym odżywianiu proponuję poczytać artykuły http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Proponuję także ćwiczyć nie tylko w lato, ale też przez cały rok. Ciekawe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.