Bardzo krucha, policykliczna, egzofityczna zmiana obok zwieracza

witam podczas badania kolonoskopii stwierdzono:ok. 30cm od zwieracza duża, bardzo krucha, policykliczna, egzofityczna zmiana obejmująca 3/4 obwodu jelita na dł.ok.5cm,wypełniająca większość światła jelita,jej dokładna ocena ze wzgl.na nieelastyczne ściany w tym miejscunie była możliwa.Pobrano wycinek.Badania nie forsowano. Rozpoznanie: Tu coli sigmoidei. Zalecenia: niezależnie od powyższego wyniku wycinka wskazane leczenie operacyjne. Co to wszystko znaczy czy to nowotwór.I jaka ma być operacja

Opis jest bardzo podejrzany. Niezbędne podjęcie leczenia. W czasie oczekiwania na zabieg przyjdzie wynik. Warto mieć jeszcze USG jamy brzusznej do kompletu.

Tłumacząc łacińskie rozpoznanie -"guz esicy(odcinek jelita grubego)" bez podania informacji czy złośliwy , czy nie jest złośliwy! Proszę te sprawę (jak i zakresu operacji) wyjaśnić z onkologiem prowadzącym , zż