Bezpieczeństwo i skuteczność diety Cambridge

Czy dieta Cambridge jest skuteczna i bezpieczna?

Witam,
dieta Cambridge jest typem diety saszetkowej. Stosowanie jej uzależnione jest od zdrowia pacjenta [nie może być stosowany przez: dzieci, młodzież <14 roku; kobiety w ciąży, w okresie połogu i karmiące piersią; osoby chore na anoreksję, porfirię, schizofrenię lub inne zaburzenia psychiczne; osoby przyjmujące leki stosowane w leczeniu otyłości, inhibitory monoaminooksydazy; osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszły atak serca lub udar mózgu; osoby uzależnione od substancji psychotropowych, narkotyków, alkoholu. Osoby przyjmujące leki na receptę wymagają nadzoru lekarza].
Jak każdy tego typu program powinien być stosowany pod opieką dietetyka lub lekarza. Jego skuteczność opiera się na ograniczeniu kaloryczności, wytwarza się ujemny bilans energetyczny a co za tym idzie obniża masa ciała.
Zdrowa osoba stosująca posiłki z programu nie naraża się na niedobory witamin oraz minerałów. Jeśli postępuje zgodnie z wytycznymi dietetyka bezpiecznie obniża swoją masę ciała.
Diety tego typu są skuteczne w zmniejszaniu masy ciała.
Należy w tym miejscu jednak podkreślić, że dobrze zbilansowana dieta o odpowiedniej kaloryczności ułożona przez doświadczonego dietetyka jest równie skuteczna. Warto więc zastanowić się również nad konwencjonalnym, naturalnym odżywianiem o odpowiedniej kaloryczności.

Jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem odchudzania nie prowadzącym do efektu jojo jest zbilansowana, indywidualnie dobrana dieta prowadząca do zmiany nawyków żywieniowych. Przygotowywanie diety z proszków nie ma z tym nic wspólnego. Jest to dieta niskoenergetyczna zaburzająca metabolizm i nie prowadząca do zmiany nawyków żywieniowych, a jedynie do efektu jojo.