Bezpieczeństwo operacji pomniejszenia piersi

Czy zabieg pomniejszania piersi jest bardziej niebezpieczne od powiększania? Czy to popularna metoda? Bezpieczna?

Witam serdecznie. Trudno mówić, który z tych zabiegów jest bardziej bezpieczny. Oba wymuszają zastosowanie technik chirurgicznych oraz znieczulenia więc niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Możliwe iż ze względu na technikę działania podczas zabiegu zmniejszania piersi jest on nieco bezpieczniejszy w późniejszym czasie po operacji, jednak nie jest to reguła, gdyż każda operacja obarczona jest ryzykiem.

Tak pomniejszanie piersi jest bardziej inwazyjnym zabiegiem.Jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania bardziej szczegółowe, warto przejść się na konsultację.