Bezsenność po zażyciu leku Tavor

Witam,pracuję za granicą jako opiekunka starszej kobiety,mam pytanie otóż na noc dostaje Tavor 1mg i niestety nie ma po nim spania wędruje po domu do godziny 2 w nocy a rano śpi do 11, ja nie chcę negować decyzji jej lekarza ale to chyba nie tak powinna działać ta tabletka? Dziękuję za odpowiedz.

Witam serdecznie. Tavor czyli substancja czynna Lorazepam wykazuje działanie przede wszystkim przeciwlękowe i uspokajające. Lek może w zależności od sytuacji pobudzać, jak i działać nasennie.