Biegunka po przyjęciu przedostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, pól godziny po zażyciu przed ostatniej tabletki mialam b. ostra biegunkę. Ostatni stosunek mial miejsce 36 godzin wcześniej. Następnego dnia normalnie wzielam ostatnią tabletkę. Czy robić teraz normalna przerwe i czy trzeba sie dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni.

Witam serdecznie. Biegunka, która pojawiała się ZARAZ PO przyjęciu tabletki najprawdopodobniej nie wpływa na jej wchłonięcie. Proszę na spokojnie wykonać przerwę. Można dla pewności skrócić przerwę do 5 dni. Czyli tak jakby już 2 ostatnie dni także liczymy jako przerwę.