Biegunka po stosowaniu Heviran

Przyjęłam w 08/14 Heviran przez 4dni 2xdz.200. 5 dnia biegunka - do dziś. Brałam na to antybiotyki. Mam AZS, pokrzywkę i pokarmową alergię. Unikam chemii spoż. Przjmuję bakt. kw. mlek. Wyniki ogólne mam dobre. Czy jakaś dieta pomoże mi wrócić do formy.

Długotrwała biegunka może być spowodowana infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi lub nawet pasożytyniczymi. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza, lekarz a pewnością zleci badania kału nie tylko na bakterie i wirusy ale i aby sprawdzić czy przypadkiem nie doszło do zarażenia pasożytami np. gardia lamblia. Czasami w wyniku infekcji wirusowych/bakteryjnych/pasożytniczych a potem w wyniku leczenia lekami przeciwko wirusom a następnie antybiotykami dochodzi do uszkodzenia śluzówki jelit, zmniejszenia bariery ochronnej i obniżenia odporności. Trzeba obserwować, badać, leczyć, podawać odpowiednie probiotyki.
Dieta przy biegunce ma być lekkostrawna i niskobłonnikowa. Ważne jest także przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, ponieważ podczas biegunki stolce przechodzą przez okrężnicę szybko, co uniemożliwia wchłanianie wody przez organizm. Ponieważ ma Pani alergię pokarmową - dieta musi być dopasowana do Pani potrzeb indywidualnie.
Warto pić napary z rumianku, korzenia lukrecji, kisiel z siemienia lnianego, jeść jagody, aronię, czarną porzeczkę - oczywiście jeśli te produkty nie powodują u Pani alergii.
NutriMENTOR