Bladość spojówek i skóry, krwawiące dziąsła i nieregularne miesiączki

Witam, Jestem kobietą, mam 23 lata i od bardzo długiego czasu mam te same problemy zdrowotne, lekarz odesłał na drogie badania. Mam bladość spojówek oraz skóry, krwawiące dziąsła, miesiączkuje wybitnie nieregularnie, zdarza się, że trzy razy w roku. W dodatku podejrzewam u siebie hirsutyzm, choć nie jest aż tak drastyczny jak widziałam na zdjęciach w Internecie. Czy z tych objawów można zawęzić poszukiwania przyczyny bez potrzeby robienia licznych, płatnych testów? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Bladość skóry, spojówek oraz krwawiące dziąsła wymagają wykonania podstawowych badań laboratoryjnych, które lekarz rodzinny może Pani zlecić "na NFZ". Ze względu na nieregularne miesiączki oraz hirsutyzm sugerowałabym ocenę ginekologa lub endokrynologa.