Blizny po rozległych zmianach potrądzikowych

Witam. Mam bardzo rozległe zmiany potrądzikowe. Chciałam zapytać ile zabiegów musi być wykonanych by usunąć blizny i jaki jest ich koszt. Czy zabieg laserem można wykonywać gdy są jeszcze stany ropne i zaskorniki? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam! Zabiegów laserowych nie można wykonywać jeśli nadal widać krosty i grudki. Wtedy najpierw należy wyleczyć trądzik, potem zając się pozostałościami po nim. Jeśli chodzi o ilości zabiegów, to jest to sprawa bardzo indywidualna i u jednego pacjenta mogą wystarczyć 3 a u innego więcej. Pozdrawiam!

Ilość zabiegów można mniej więcej ocenić dopiero po indywidualnej konsultacji, podczas której lekarz zbada i obejrzy skórę. Najskuteczniejszym zabiegiem są peelingi medyczne, laser oraz stosowanie kremów dermatologicznych peelingujących skórę.