Boczki i brzuch - jak to zgubić?

Witam, mam 21 lat, 170cm wzrostu i ważę 80kg od 8 miesięcy jestem mamą i mam spory problem z pozbyciem się brzucha no i tych koszmarnych boczków chciałabym się dowiedzieć jakie ćwiczenia były by dla mnie najlepsze by pozbyć się zbędnych kg dodam, że od 3 miesięcy ograniczam się w jedzeniu i więcej się ruszam schudłam w ten sposób 5kg, ale nagle waga stanęła na 80 kg. Z góry Dziękuję za odpowiedź

Witam,

Nie podała Pani najważniejszej informacji, a mianowicie czy karmi Pani piersią. Jeśli tak należy bardzo ostrożnie stosować dietę, która powinna być ułożona przez dietetyka, dziecku ani matce nie może bowiem zabraknąć żądnych składników odżywczych do prawidłowego rozwoju i regeneracji organizmu.

Jeśli nie karmi Pani piersią i stosuje dietę powinna Pani wiedzieć, że każda redukcja dostarczanych kalorii zmniejsza tempo przemiany materii, dlatego masa ciała najpierw spada, a później staje w miejscu, jednak taki stan rzeczy powinien minąć po około 2 tygodniach do 1 miesiąca.

Ważne, żeby nie stosować restrykcyjnych diet odchudzających, ale odżywiać się według zdrowych zasad żywienia http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-kobiet oraz być aktywna fizycznie co najmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Polecam pływanie, które dodatkowo świetnie ujędrnia ciało, zwłaszcza nogi i brzuch. Proszę spróbować także ćwiczeń z naszej strony.

Pozdrawiam.