Jak pozbyć się boczków - jakie ćwiczenia?

Witam. Mam 166cm. I ważę 60 kg. Stosowałam dietę, ale chciałabym się  pozbyć moich boczków. Gdy zakładam dżinsy one się  wylewają . Nienawidzę ich. Jak pozbyć się boczków, w jaki sposób to zrobić? Chciałabym poprosić o jakiś zestaw ćwiczeń, które umożliwią mi pozbycie się boczków. Czy na przykład brzuszki będą w tym przypadku skuteczne? A może lepiej wykonywać przysiady, bo w sumie one działają na pośladki więc może też na boczki? A może najlepszym wyjściem będzie połączenie jednego i drugiego? Jak pozbyć się boczków? I chciałabym również dopytać czy dieta ma jakieś szczególne znaczenie w pozbywaniu się boczków czy wystarczą tu ćwiczenia fizyczne? Tak jak wspomniałam, stosuję dietę i generalnie jestem zadowolona ze swojego wyglądu, natomiast boczki są okropne... Czy aby pozbyć się boczków wystarczą ćwiczenia czy należy dołączyć do nich jakąś szczególną dietę? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam.

W redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu istotne są nie tylko ćwiczenia ale i odpowiednia dieta. Przydatne porady uzyskasz z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha
Przyczyną gromadzenia się tłuszczu w okolicach brzucha może być niewłaściwa dieta i brak ćwiczeń fizycznych. Dlatego powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia na tę partię ciała.

Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych np. brzuszki, pompki, i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl a dalej minimum 30minut ćwiczeń tlenowych, świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące.
Jednak na efekty trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, dlatego nie warto tracić motywacji i dalej wytrwale dążyć do wyznaczonego celu.

Dodatkowo polecam:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-miesnie-brzucha
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-prz...
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha-0

Pozdrawiam.

Witam!

Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Joanna Ciszczoń Dietetyk, Mierzyn

Witam,
z całym szacunkiem do moich przedmówczyń, ale nie ma czegoś takiego jak spalanie tkanki tłuszczowej punktowe co oznacza że wcale nie gubimy tkanki tłuszczowej z partii mięśniowej którą nadmiernie eksploatujemy przez ćwiczenia. Powiem więcej wykonywanie takich programów jak 6 Weidera przynosi odwrotny skutek ponieważ dochodzi do spalania mięśni.. Zatem przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta i plan treningowy opart na ćwiczeniach cardio.
pozdrawiam serdecznie Joanna Ciszczoń- dietetyk, trener personalny.
Zapraszam na malakaloria.pl