Boję się nawrotu schizofrenii - co robić?

Dzień dobry lecze się na achizofrenie od 14 roku życia mam zasobom B.duzo szpitali psych. I dużo rozpoznan f 20.0 f 19.2 f 60.8 g 40 g 25.8 mój lekarz do którego chodzę na wizyty wprowadził mi lek tritico 150 mg i doraźnie kwetapleks 25 mg niewiem co robić w tym momencie mam dziewczynę wciozy boję się nawrót choroby z tego co wiem antydepresant nie powinien być stosowany przy tych jednostkach niewiem co robić w tym momencie nekajom mnie natrętne myśli i różne sceny w głowie poradcie mi co robic

Warto na temat swoich obaw porozmawiać z prowadzącym lekarzem psychiatrą - schizofrenia jako choroba sama w sobie może ulec zaostrzeniu przy szczególnie trudnych emocjonalnie sytuacjach życiowych i przy nieregularnym braniu leków. Zawsze jednak trzeba skonsultować swoje obawy z lekarzem-jeśli nie ma Pan zaufania do swojego lekarza prowadzącego, warto zastanowić się nad jego zmianą. Na pewno także warto podjąć wysiłek i poddać się leczeniu terapeutycznemu (nie pisze pan czy takiemu leczeniu kiedykolwiek był Pan poddawany) - terapia poznawczo-behawioralna umożliwi odnalezienie się w nowej sytuacji i ograniczy nieco lęk związany z nową sytuacją życiową. Pozdrawiam serdecznie i życzę radosnego przeżywania bycia ojcem.