Ryzyko nawrotu choroby po dwóch epizodach psychotycznych

witam. jestem po dwóch epizodach psychotycznych. po pierwszym brałam leki 2 lata potem znów miała nawrot choroby szpital itd i teraz jestem po blisko 5 letnim leczeniu. zastanawiam się nad odstawieniem leków. jeszcze nie rozmawiałam o tym z lekarzem. czy po dwóch psychozach jest szansa ze choroba nie powróci? czy już jestem skazana na branie leków do końca życia. biorę aktualnie rispolept w dawce 2 mg i jestem trochę wycofana spowolniona. proszę o odpowiedż

Zdarzają się sytuacje, w których odstawienie leków i utrzymanie stanu remisji jest możliwe. Powinno się jednak odbywać pod ścisłą kontrolą lekarza. Pacjent powinien wykazać się znajomością siebie, objawów zwiastunowych oraz czynników ryzyka nawrotu. Pomocna jest tez ścisła współpraca rodziny osoby chorującej, by także zachowała uważnośći i by wspierała w procesie zdrowienia.