Ból brzucha i biegunka a picie octu jabłkowego

Od prawie roku pije ocet jakbłkowy, teraz przestałam, czy moze miec to wpływ na moje zdrowie? od jakiegos czasu, jak zjem np. jogurt, zaczyna mnie bolec brzuch i mam biegunke, bóle brzucha są wtedy bardzo silne, nie wiem co robic

Picie octu jabłkowego ma niestety rujnujący wpływ na zdrowie, szczególnie na śluzówkę i mikroflorę przewodu pokarmowego. Ocet to nic innego jak kwas octowy, o dość niskim pH, który powoduje stopniowe wyżeranie ścian przewodu pokarmowego, co może prowadzić do jego owrzodzenia, a w późniejszym etapie nawet do zmian nowotworowych. W Pani sytuacji polecam jak najszybszą wizytę u gastroeneterologa, który pomoże zdiagnozować przyczynę Pani dyskomfortu oraz pomoże dobrać terapię odbudowującą dla przewodu pokarmowego.