Ból brzucha nasilający się podczas przyjmowania pokarmów

witam, od kilku dni boli mnie brzuch w sposób znośny ale powoduje dyskomfort. Ból mam wrażenie, że promieniuje z prawej strony podbrzusza w stronę lewą w sposób lekko narastający, nasila się nieco podczas przyjmowana pokarmów. Biorę lek microgynon21 już 2 miesiąc. Czy jest to skutek uboczny działania leku czy przyczyna leży np w zaburzeniach trawienia? Dodam, że mam często niestrawności i nadwrażliwość jelit. Podobne bóle zdarzały się dawniej ale trwały max 1 dzień i występowały rzadko.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe teoretycznie mogą być wynikiem działania niepożądanego tabletek hormonalnych, zaburzeń trawienia jak i schorzeń wątroby, pęcherzyka żółciowego. Warto wykonać USG jamy brzusznej oraz podstawowe badania laboratoryjne oceniające funkcję wątroby.