Ból brzucha po lewej stronie, codzienne mdłości, ból żołądka i wzdęcia

Witam, Od dłuższego czasu mam problem z bólem brzucha po lewej stronie pod żebrem, codziennymi mdłościami, bólem żołądka, często występującymi wzdęciami. W zeszłym roku na gastroskopii wyszło, że na żołądku pojawiły się plamki świadczące o przewlekłym zapaleniu żołądka oraz refluks. Niestety mimo przyjmowania leków nie ma większej poprawy. Czy może być jakaś inna przyczyna wspomnianych przeze mnie dolegliwości, jakie badania jeszcze wykonać?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele. Sugeruję wykonać podstawowe badania krwi, próby wątrobowe oraz aktywność amylazy i kontakt z gastrologiem. Możliwe, że konieczna jest modyfikacja leczenia oraz wykluczenie podłoża infekcyjnego Pani dolegliwości. Ponadto należy przeanalizować dietę i wykluczyć ew. produkty podrażniające żołądek.