Ból dziąseł po leczeniu zęba

Mam ból dziąsła. Zęby poleczone. Dzieje sie to od 2 miesiecy. Bol zaczal sie od leczenia zebow. Dentysci nic nie pomagaja. Masc carident nie pomaga. Zreszta jest to bol objawowy symptomatyczny i nie wiem jak to przyczynowo wyleczyc aby nie bolało.

Proszę Pani najczęstszą przyczyną takich dolegliwości jest złe dopasowanie punktów stycznych zębów i zaleganie pokarmu, który trudno jest oczyścić. Proszę odwiedzić inny gabinet i sprawdzić jakość połączeń zębów i plomb.
Adam Ziemlewski

Troszkę mało informacji.. Pisze Pani że jest to ból objawowy , jakimi bodźcami sprowokowany?? Czy używa Pani nici międzyzębowej ? Samo szczotkowanie nie wystarcza. Nie usuwa resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej z przestrzeni międzyzębowych. W takim przypadku może pojawiać się tam stan zapalny i wtedy podczas jedzenia pojawia się ból.

Niezbędna jest wizyta u specjalisty. Konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG do oceny stanu kości oraz jakości założonych wypełnień. Trzeba także w powiększeniu ocenić złogi kamienia nad i poddziąsłowego który jest główną przyczyną dolegliwości dziąsłowych.