Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból dziąseł po leczeniu zęba

Mam ból dziąsła. Zęby poleczone. Dzieje sie to od 2 miesiecy. Bol zaczal sie od leczenia zebow. Dentysci nic nie pomagaja. Masc carident nie pomaga. Zreszta jest to bol objawowy symptomatyczny i nie wiem jak to przyczynowo wyleczyc aby nie bolało.
KOBIETA, 104 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Proszę Pani najczęstszą przyczyną takich dolegliwości jest złe dopasowanie punktów stycznych zębów i zaleganie pokarmu, który trudno jest oczyścić. Proszę odwiedzić inny gabinet i sprawdzić jakość połączeń zębów i plomb.
Adam Ziemlewski

0

Troszkę mało informacji.. Pisze Pani że jest to ból objawowy , jakimi bodźcami sprowokowany?? Czy używa Pani nici międzyzębowej ? Samo szczotkowanie nie wystarcza. Nie usuwa resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej z przestrzeni międzyzębowych. W takim przypadku może pojawiać się tam stan zapalny i wtedy podczas jedzenia pojawia się ból.

0

Niezbędna jest wizyta u specjalisty. Konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG do oceny stanu kości oraz jakości założonych wypełnień. Trzeba także w powiększeniu ocenić złogi kamienia nad i poddziąsłowego który jest główną przyczyną dolegliwości dziąsłowych.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy