Ból głowy u 13latka

Witam! Mam pytanie związane z moim synem który ma 13lat. Od kilku dni dziwnie się zachowuje towarzyszy mu czasami tez nietypowy ból głowy. Zastanawiam się czy nie ma to związku z dojrzewaniem. Dodam, że w związku z specyficznymi kłopotami w nauce miał rok temu w listopadzie przeprowadzone badania EEG, tomografię komputerową głowy z kontrastem, rezonans magnetyczny i wizyty u psychiatry wszystkie badania były w porządku. Objawy które ma teraz miał tez 2lata temu samoistnie minęły. Mianowicie nietypowy ból głowy on opisuje go tak jakby ktoś w środku głowy łapał mu mózg ściskał i puszczał nie tyle go to boli co denerwuje, problemy ze snem, opowiadanie rożnych rzeczy przypominanie ich sobie z przeszłości, mówienie szczegółowe co się wydarzyło danego dnia rzeczy mało istotnych cały (czas cos opowiada)mam na myśli rzeczy których kiedyś w ogóle by nie mówił np., że okłamał mnie kilka dni temu że nie miał nic zadane a jednak miał, spacerowanie po pokoju bez celu przez np godzinne. Jest teraz bardzo cichy spokojny upomina młodszego brata gdy zachowuje się nie tak. Na początku tych objawów miał bardzo duży odruch wymiotny praktycznie co chwile. Brak apetytu praktycznie nic nie chce jeść. Wcześniej był dzieckiem z zaburzeniami zachowania i emocji jednak nie był jakiś nadpobudliwy był bardzo nieśmiały zresztą nadal tak jest tylko wtedy miał dni, że wyładowywał te nieśmiałość w domu bo nieśmiały był w szkole. Bardzo proszę o odpowiedź z niecierpliwością czekam Danuta.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywany ból głowy jest bardzo niespecyficzny i nie wskazuje na konkretną jednostkę chorobową. Pomimo, iż w przeszłości nie było odchyleń neurologicznych, myślę, że można powtórnie skonsultować się z neurologiem i ewentualnie wykonać badanie EEG. Ponadto ze względu na przedstawiony wywiad chorobowy - wskazana jest konsultacja z psychologiem, który będzie mógł ocenić opisywane zaburzenia zachowania i w razie potrzeby zalecić dalsze postępowanie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!