Ból głowy i nietypowe zachowanie u 13 latka

Witam! Mam pytanie związane z moim synem, który ma 13 lat. Od kilku dni dziwnie się zachowuje towarzyszy mu czasami też nietypowy ból głowy. Zastanawiam się czy nie ma to związku z dojrzewaniem. Dodam, że miał rok temu w listopadzie przeprowadzone badania EEG, tomografię komputerową głowy z kontrastem i wizyty u psychiatry. Wszystkie badania były w porządku. Objawy, które ma teraz miał też 2 lata temu samoistnie minęły. Mianowicie nietypowy ból głowy co go bardzo denerwuje, problemy ze snem, opowiadanie różnych rzeczy przypominanie ich sobie z przeszłości, mówienie szczegółowe co się wydarzyło danego dnia rzeczy mało istotnych cały (czas coś opowiada). Jest teraz bardzo cichy, spokojny, upomina młodszego brata gdy zachowuje się nie tak. Wcześniej był dzieckiem z zaburzeniami zachowania i emocji jednak nie był jakiś nadpobudliwy, był bardzo nieśmiały zresztą nadal tak jest, tylko wtedy miał dni że wyładowywał te nieśmiałość w domu, bo nieśmiały był w szkole. Bardzo proszę o odpowiedź z niecierpliwością czekam Danuta.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zaburzenia zachowania mogą wynikać z wielu przyczyn. Okres dojrzewania jest trudnym etapem w życiu człowieka, sprzyjającym powstawaniu bądź nasilaniu się tego typu problemów. Ze względu na opisane objawy oraz ich występowanie w przeszłości wskazana jest wizyta w poradni zdrowia psychicznego-ważny jest czas, gdyż im szybciej zacznie Pani działać tym mniej wysiłku będzie trzeba włożyć w pomoc dziecku i tym będzie ona bardziej efektywna.
Pozdrawiam