Ból i dyskomfort po usunięciu żylaków powrózka nasiennego

Mój narzeczony miał przeprowadzony laparoskopowy zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Minęły już prawie 3 miesiące, a on nadal narzeka na ból i dyskomfort. Kiedy można spodziewać się ustania tych dolegliwości? Czy ich występowanie oznacza, że operacja się nie udała? Wizualnie można zaobserwować pewne efekty, ale myśleliśmy, że po takim czasie będzie widać bardziej wyraźną poprawę.

Takie objawy pooperacyjne po tego typu zabiegu powinny ustąpić w przeciągu 3-4 miesięcy od zabiegu. Tak samo powinny wchłonąć się żylaki. Jeśli do tego nie doszło, dolegliwości nadal występują to należy w tej sprawie kontrolnie udać się na badanie do urologa. Niestety, ale dolegliwości oraz nadal utrzymujące się żylaki mogą wskazywać na niedoszczętne zaklipsowanie w czasie zabiegu żył odprowadzających krew z jądra. Wszystko wytłumaczy urolog po bezpośrednim badaniu.