Ból i ropienie zęba u 6-latki a konieczność usunięcia

moja 6letnia corka skarzy sie na bol zeba (piatka). jest on juz tak popsuty ze nie mozemy go wyleczyc. pani doktor wkladala lekarstwo ale i tak wypadalo. niedawno zauwazylam ze zrobila sie na zabkiem kulka z ropa i od czasu do czasu wylatuje z nie ropa. czy w tej sytuacji pozostaje nam tylko usuniecie zeba? czy wczesne usuniecie zeba nie bedzie mialo jakics konsekwencji w przyszlosci? slyszalam ze moze to opoznic wyrastanie stalych zebow lub rozejscie sie ich. prosze o odpowiedz

Skoro jest stan zapalny a poprzednie leczenie nie dało efektu należy taki ząb najprawdopodobniej usunąc ponieważ istniejący stan zapalny ma wpływ i na cały organizm i może mieć na zęby stałe. Przedwczesne usunięcie takiego mleczaka jednak ma wpływ na stałe zęby dlatego najlepiej jest wykonać utrzymywacz przestrzeni dla zęba stałego.

Witam ,jeśli ząb któryś raz z rzędu ropieje to sugerowałabym usunięcie zęba .Taki ząb jest źródłem infekcji ,powoduje rozsiewanie bakterii po organizmie ,dodatkowo częsta infekcja może uszkodzić zawiązki zębów stałych .Bywa również ,że taki ząbek zropieje raz i potem sobie siedzi spokojnie ( tzw.leczenie otwarte) i wtedy można go zostawić do zmiany zębów, będzie utrzymywał miejsce w szczęce i wpływał na prawidłowy wzrost kości .