Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym podczas ruchów głowy

A kto z Państwa spotkał się z bólem kręgosłupa w odcinku piersiowym przy ruchach głową i jednoczesnym bólu pod prawym żebrem z tyłu(plecy) z rezonansu nie wynikają dwie malutkie przepukliny które po konsultacji z neurochirurgiem nie powinny dawać takich dolegliwości bólowych.Dodatkowo : cukier powyższony : 150,a po wykonaniu krzywej - po dwóch godzinach 330 w fazie wzrostu - od dwóch miesięcy ścisła dieta cukrzycowa wraz z Glucophage 1 x dziennie ponadto przebyta borelioza - wyleczona

Witam,
ruchy głową w ujęciu mechanicznym bezpośrednio angażują kręgosłup piersiowy do poziomu 4 kręgu. Pośrednio do kości krzyżowej, czyli cały kręgosłup przez napięcie tkanek miękkich. Opisywane dolegliwości mogą dotyczyć stawów międzykręgowych, z których może promieniować ból właśnie pod łopatkę lub żebra. Proponuję udać się na konsultację do fizjoterapeuty, który dokładnie zbada ruchomość kręgosłupa, zdiagnozuje przyczynę i zaleci odpowiednie zabiegi manualne. Masaż może przynieść ulgę, jednakże nie będzie zabiegiem przyczynowym bo nie sięgnie swoim działaniem do stawów. Stawami można ruszyć dzięki zabiegom z zakresu terapii manualnej/osteopatii. Dodatkowe wymienione choroby współtowarzyszące nie są przeciwwskazaniem do wymienionych zabiegów. Pozdrawiam Dziękuję.