Ból łydek w nocy u 4,5-letniego syna

Dzień dobry, od kilku dni syn 4,5 l. skarży się w nocy (co drugą, trzecią noc) na ból łydek (nie płacze, ale kręci się i łapie za nogi). Pomaga masaż. Nie ma obrzęku itp. W dzień jest wszystko dobrze, biega, skacze. Jest dzieckiem najwyższym w swojej grupie w przedszkolu i bardzo żywym. Z uwagi na liczne infekcje, w grudniu miał kontrolne badanie krwi, moczu i USG jamy brzusznej. Wszystko w normie. Czy to mogą być bóle wzrostowe? Jak mogę pomóc dziecku? Dziękuję i pozdrawiam

czasem może pomóc magnez, jest go dużo w migdałach. Poza tym proszę podawać niemiecką witaminę D3 -Vigantol 1-2 krople na dzień .(są tanie tylko 5 zł i starcza na 2 miesiące. Latem nie podajemy wit.D3 tylko korzystamy rozsądnie ze Słońca!